چی شد که کی دراما رو شروع کردم؟

این که من چه طور کی دراما رو شروع کردم ،خودش جای بحث زیاد داره. اصلا یه جورایی ضد و نقیض هم هست. من به شخصه با فیلم های تاریخی و قدیمی چندان رابطه خوبی ندارم و با توجه به اینکه اکثر سریال ها و فیلم های شرقی پخش شده از تلویزیون ایران کاملا جنبه تاریخی داشتن و دارن ،کلا دیگه از فیلم های شرقی خوشم نمیومد.

با سرچ کردن توی اینترنت و آشنایی با ژانر های مختلف تولید شده در شرق فهمیدم که دقیقا ژانر مورد پسندم چی هست. 

البته در کل نمیشه همه فیلم های شرقی رو یه جور دونست. اگر بخوام مقایسه کنم ،مسلما فیلم های کره ای از یه جایی به بعد از دراماهای شرقی پیشی گرفتن چون طبیعی ترن و مسائل و مشکلات روزمره و واقعیت جامعه رو بیشتر پوشش میدن. فیلم های چینی غالبا یا خیلی مصنوعی هستن ویا از اتفاقات و واقعیات جامعه به دورن. در مورد فیلم های ژاپنی باید گفت که در اینکه ژاپن یکی از بهترین صنعت های فیلم سازی رو داره ،شکی نیست ولی با گذشت زمان کم کم بعضی ژانر ها بیش تر از بقیه مورد توجه قرار میگیرن و سلیقه آدما نسل به نسل با توجه به شرایط جامعه تغییر میکنه.

از اردیبهشت ماه سال ۹۷ اولین کی دراما رو شروع کردم دیدم ،اسمش رو نمیگم ولی سال ساختش 2014 بود و ژانرش مدرسه ای. باید فهمیده باشید که ژانری که بیشتر از همه مورد پسندم هست، ژانر مدرسه ای و بعد اکشن ، جنایی و گاها خانوادگی هست.

بعد از اون فیلم های مختلفی رو هم دیدم‌ که کم کم در موردشون مینویسم

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها